03-310 Warszawa, ul. Jacka Odrowąża 3A
biuro@labelexpert.pl
+48 720 800 008
Godziny otwarcia: 08:00-16:00
Szybka wycena

Jak wybrać najlepsze etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne są wykorzystywane w wielu branżach. Pozwalają na oznaczanie towarów, także tych, które trafiają bezpośrednio na sklepowe półki. Poszczególne modele etykiet samoprzylepnych mogą jednak znacznie się od siebie różnić. Jak wybrać materiały tego typu, które sprawdzą się w konkretnych warunkach?
Materiał stosowany do produkcji etykiet samoprzylepnych.

Etykiety samoprzylepne tworzy się z różnych materiałów. Muszą być one dopasowane do warunków, w których będzie przechowywany dany produkt. Najczęściej do produkcji etykiet stosuje się następujące surowce:

  • papier - stosowany w przypadku produktów, które nie mają styczności z wodą,
  • poliester - odporny na czynniki atmosferyczne, chemikalia i wysoką temperaturę,
  • polipropylen i polietylen - odporne na wodę i nieagresywne środki chemiczne; takie etykiety mogą być umieszczane na nierównych powierzchniach,
  • winyl - to materiał trwalszy niż poliester,
  • folie zabezpieczające - chronią one produkty przed ingerencją ze środowiskiem; po ich odklejeniu pozostaje ślad.

Klej w etykietach samoprzylepnych

Nie bez powodu jest też rodzaj kleju. Niektóre preparaty są trwałe, a inne pozwalają na łatwe odklejenie. Istnieją też specjalne kleje pozwalające na stosowanie na produktach żywnościowych. Naklejki tego typu pojawiają się np. na owocach. Nie wchodzą one w reakcje z jedzeniem, dlatego nie wpływają na jego właściwości i zdatność do spożycia.
Estetyka etykiety samoprzylepnej

Oczywiście etykiety samoprzylepne można również zadrukować – do tego właśnie służą. Tworzymy projekty w różnych kolorach i kształtach. Dopasowujemy je do wielkości opakowania z produktem i warunków, w którym ma być on przechowywany. Etykiety służą identyfikacji towarów, a także mogą zachęcać konsumentów do zakupu. Z tego powodu powinny zostać odpowiednio zaprojektowane, by przyciągać wzrok.

Każdy produkt jest inny, dlatego etykiety samoprzylepne są tworzone na indywidualne zamówienie. Pozwala to dostosować je do potrzeb klienta.
Gdzie nas znajdziesz

Zapraszamy do naszej
drukarni w Warszawie

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Zobacz co możemy
dla Ciebie zrobić!

Używamy ciasteczek
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.