03-310 Warszawa, ul. Jacka Odrowąża 3A
biuro@labelexpert.pl
+48 720 800 008
Godziny otwarcia: 08:00-16:00
Szybka wycena

Czym są etykiety cyfrowe?

Etykiety są bardzo ważnym elementem wielu produktów. Pozwalają na łatwe zidentyfikowanie wyrobu, zwłaszcza gdy jest on umieszczony w butelce, kartonie czy słoiczku. Często na etykietach znajduje się także dokładny skład produktu i kod kreskowy pozwalający na jego kupienie. Na rynku znaleźć można różne typy takich oznaczeń. Czym są etykiety cyfrowe?

Etykiety drukowane metodą cyfrową

Tradycyjna metoda druku wiąże się z dużymi kosztami matryc fotopolimerowych i wykrojnika. Taki proces trwa również dość długo. Technika ta nie opłaca się w przypadku mniejszych nakładów. Z tego powodu w drukarniach zajmujących się produkcją etykiet na niewielką skalę stosuje się druk cyfrowy. Pozwala on na naniesienie napisów i motywów na papiery, folie czy powierzchnie metalizowane.
Czym cechują się etykiety cyfrowe?

Etykiety cyfrowe cechują się wysoką jakością druku i nasyceniem koloru. Można przygotować je w dowolnym kształcie i rozmiarach bez konieczności zamawiania wykrojnika. Produkcja takich wyrobów jest tańsza i szybsza. Co więcej, etykiety cyfrowe dają możliwość tworzenia niewielkich nakładów. Klient może samodzielnie zdecydować o dokładnym rozmiarze produktu, a także ewentualnych zdobieniach. Etykiety cyfrowe produkowane przez naszą firmę mogą być laminowane, pokryte folią metaliczną czy wykonane na papierach matowych, fakturowanych lub błyszczących.
Do czego wykorzystuje się etykiety cyfrowe?

Etykiety cyfrowe pozwalają na oznaczanie produktów z różnych kategorii. Najczęściej nakleja się je na:

  • kosmetyki,
  • produkty spożywcze,
  • piwa rzemieślnicze,
  • środki czystości,
  • e-liquidy,
  • zabawki.

Etykiety cyfrowe często są też stosowane w trakcie akcji reklamowych i promocyjnych. Oznacza się nimi przecenione produkty. Są one tworzone na zamówienie małych i dużych firm, a także osób prywatnych.
Gdzie nas znajdziesz

Zapraszamy do naszej
drukarni w Warszawie

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Zobacz co możemy
dla Ciebie zrobić!

Używamy ciasteczek
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.