03-310 Warszawa, ul. Jacka Odrowąża 3A
biuro@labelexpert.pl
+48 720 800 008
Godziny otwarcia: 08:00-16:00
Szybka wycena

W świecie etykiet – jak wybrać najlepsze?

Etykiety mają ogromny wpływ na to, jak postrzegany jest dany produkt przez konsumentów, a także na jego czytelność i atrakcyjność wśród innych produktów na półce sklepowej. W niniejszym artykule omówimy kluczowe aspekty wyboru najlepszej etykiety produktowej, zarówno pod kątem designu, jak i funkcjonalności.

Design etykiety - klucz do sukcesu

Wygląd etykiety jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na decyzję konsumenta o zakupie danego produktu. Warto zadbać o to, aby design etykiety był atrakcyjny wizualnie, a jednocześnie czytelny. Na uwagę zasługują przede wszystkim kolory, typografia oraz układ graficzny. Użyte kolory powinny harmonizować ze sobą i być dobrze dopasowane do charakterystyki samego produktu. Przykładem mogą być etykiety na butelki wina, które mają nawiązywać do elegancji, prestiżu i smaku trunku, więc muszą mieć stonowane odcienie i klasyczną czcionkę.

W przypadku innych produktów, np. spożywczych czy kosmetycznych, wybór kolorystyki może być bardziej zróżnicowany, ale zawsze warto pamiętać o zasadach kompozycji i kontrastu. Dobrze dobrana typografia ułatwi odbiorcom odczytanie informacji zawartych na etykiecie, a odpowiedni układ graficzny sprawi, że produkt będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Warto również zadbać o spójność wizerunkową, zwłaszcza jeśli dany produkt ma być sprzedawany w różnych miastach, jak np. etykiety na butelki w Warszawie czy innych większych aglomeracjach.

Funkcjonalność etykiety - praktyczne aspekty

Oprócz atrakcyjnego wyglądu, etykieta powinna cechować się również odpowiednimi właściwościami użytkowymi. Materiał, na którym zostanie wydrukowana etykieta, powinien być trwały i odporny na działanie czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, światło czy zmieniająca się temperatura. Dobrym rozwiązaniem są etykiety wykonane z folii lub laminowane, które doskonale sprawdzą się nawet w przypadku artykułów spożywczych przechowywanych w lodówce czy kosmetyków stosowanych w łazience.

Jednym z ważniejszych aspektów funkcjonalności etykiety jest jej klej. To od jego jakości zależy, jak dobrze etykieta będzie przylegać do opakowania produktu i jak łatwo będzie ją usunąć w razie potrzeby. Warto wybrać etykiety z klejem na bazie akrylu lub kauczuku, które są odporne na różne warunki atmosferyczne i nie powodują uszkodzeń powierzchni opakowania.
Gdzie nas znajdziesz

Zapraszamy do naszej
drukarni w Warszawie

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Zobacz co możemy
dla Ciebie zrobić!

Używamy ciasteczek
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.