03-310 Warszawa, ul. Jacka Odrowąża 3A
biuro@labelexpert.pl
+48 720 800 008
Godziny otwarcia: 08:00-16:00
Szybka wycena

Do czego wykorzystywane są etykiety termiczne?

W przemyśle wykorzystuje się różnego rodzaju etykiety. Wśród nich warto wyróżnić modele termiczne, które reagują na ciepło. Służą one do opisywania i towarów, których nie da się oznakować w inny sposób. Takie etykiety znajdują swoje zastosowanie w ściśle określonych przypadkach. Kiedy warto wykorzystać etykiety termiczne? Na czym dokładnie polega ich działanie?
Jak działają etykiety termiczne?

Etykiety termiczne reagują na ciepło. Umieszcza się je w specjalnej drukarce. Pod wpływem wysokiej temperatury nadrukowuje ona na arkuszach dowolne napisy i motywy. Ciepło wpływa na kolor etykiety, zaczerniając ją. Oznacza to, że umieszczenie informacji na papierze nie wymaga stosowania tuszów, tonerów i barwników. Wystarczy tylko specjalna drukarka emitująca wysoką temperaturę w konkretnych punktach.

Etykiety termiczne nie wymagają stosowania dodatkowych materiałów eksploatacyjnych. Są łatwe w aplikowaniu i dość tanie. Trzeba jednak pamiętać, że cechują się niewielką trwałością. Wykorzystuje się je więc przede wszystkim w przypadku towarów, które muszą być oznaczone tylko przez krótki czas.
Do czego wykorzystuje się etykiety termiczne?

Etykiety termiczne wykorzystuje się przede wszystkim w branży spożywczej. Takie produkty mają bowiem dość krótki czas przydatności do spożycia, o którym informacja musi zostać umieszczona na etykiecie. Najczęściej jest to pieczywo, owoce i warzywa, nabiał czy mięso. Z etykiet korzysta się zarówno w niewielkich manufakturach, jak i dużych firmach produkcyjnych.

Etykiety termiczne mają jedną ważną przewagę nad klasycznymi naklejkami. Nie są one produkowane w dużych nakładach z takimi samymi napisami. Każdy egzemplarz może być inny. To od przedsiębiorcy zależy, jakie informacje zostaną nadrukowane na papierze termicznym. Ta cecha jest ważna przede wszystkim podczas znakowania przesyłek i towarów w magazynie. Z etykiet termicznych korzystają także firmy logistyczne i transportowe. Dzięki nim możliwe jest szybkie naniesienie dowolnych informacji na tylko jeden egzemplarz.
Gdzie nas znajdziesz

Zapraszamy do naszej
drukarni w Warszawie

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Zobacz co możemy
dla Ciebie zrobić!

Używamy ciasteczek
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.