03-310 Warszawa, ul. Jacka Odrowąża 3A
biuro@labelexpert.pl
+48 720 800 008
Godziny otwarcia: 08:00-16:00
Szybka wycena

Czym charakteryzują się etykiety ekologiczne?

Etykiety ekologiczne to produkty chętnie wybierane przez producentów wyrobów typu bio. Powstają one z dbałością o środowisko, nie powodując jego dodatkowego zaśmiecenia. Takie etykiety muszą być wykonane zgodnie ze ściśle obowiązującymi normami. Czym charakteryzują się etykiety ekologiczne? Jakie warunku powinny spełniać, by mogły być wykorzystywane na produktach bio?
Najważniejsze cechy etykiet ekologicznych

Etykiety ekologiczne są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Oznacza to, że w przypadku takich produktów raczej nie stosuje się tworzyw sztucznych. Surowce te rozkładają się dość szybko – znacznie szybciej niż tradycyjne etykiety. Najczęściej tworzy się je z użyciem specjalnego papieru Kraft.

Zastosowanie szybko rozkładających się materiałów nie oznacza jednak, że etykiety ekologiczne są nietrwałe. Wręcz przeciwnie. Pozwalają one na stabilne przymocowanie do różnych powierzchni, na których pozostają przez długi czas. Pojawiają się one na produktach różnego typu – na opakowaniach papierowych, plastikowych czy butelkach. To ukłon w stronę środowiska, który może podkreślać ekologiczność danego wyrobu i wpływać pozytywnie na odbiór Twojej marki.

Na etykietach ekologicznych pojawiają się różnego rodzaju nadruki, także te kolorowe. Do ich wykonania konieczne jest zastosowanie tuszów, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Często ekologiczne naklejki umieszcza się na żywności. Klej i barwniki nie mogą wchodzić z nią w reakcję.
Gdzie stosuje się etykiety ekologiczne?

Etykiety ekologiczne najczęściej pojawiają się na produktach bio. Mowa tu przede wszystkim o żywności. Na ich zakupienie decydują się też producenci kosmetyków naturalnych oraz wyrobów z surowców powstałych po recyklingu. To ciekawy wybór również w przypadku zabawek dla dzieci. Zastosowanie ekologicznych etykiet wpływa na odbiór takich produktów przez konsumentów. Pozwala to na uniknięcie stosowania plastikowych naklejek, które wpływałyby negatywnie na prośrodowiskowy charakter danego wyrobu.
Gdzie nas znajdziesz

Zapraszamy do naszej
drukarni w Warszawie

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Zobacz co możemy
dla Ciebie zrobić!

Używamy ciasteczek
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.