03-310 Warszawa, ul. Jacka Odrowąża 3A
biuro@labelexpert.pl
+48 720 800 008
Godziny otwarcia: 08:00-16:00
Szybka wycena

Cała prawda o etykietach samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne to produkty bardzo funkcjonalne. Pozwalają na oznaczanie gotowych wyrobów, a także pudełek wysyłanych kurierem. Można nanieść na nie dowolne nadruki oraz zastosować klej, który zapewni dobrą przyczepność i pozwoli na odklejenie bez uszkodzenia produktu. Co warto wiedzieć o etykietach samoprzylepnych? Z czego dokładnie powstają?
Etykiety samoprzylepne z nadrukiem.

Obecnie istnieją rozwiązania technologiczne, które pozwalają na nanoszenie na etykiety nadruków w dowolnym kolorze. Są to motywy bardzo trwałe, które nie ścierają się w trakcie użytkowania. Najczęściej przedstawiają one logo firmy, oznaczenia wskazujące na konieczność zachowania ostrożności oraz informacje o produkcie.

Etykiety samoprzylepne mogą mieć nie tylko dowolne kolory, lecz także kształty. Takie produkty tworzy się bowiem na indywidualne zamówienie, według projektu dostarczonego przez klienta.
Klej w etykietach samoprzylepnych.

Etykiety samoprzylepne zawdzięczają swoje właściwości zastosowanemu klejowi. Istnieje kilka rodzajów takich środków. Wśród nich warto wyróżnić kleje:

  • kauczukowe - cechują się dobrą przyczepnością i pozwalają na naklejanie na powierzchnie chropowate,
  • odlepne - nie pozostawiają żadnych śladów na powierzchni produktów,
  • akrylowe - cechują się wysoką przyczepnością.

Na rynku znaleźć można też etykiety samoprzylepne o specjalnych właściwościach. Mowa tu o klejach kauczukowych i naklejkach z tworzyw sztucznych, które z powodzeniem znoszą działanie niskich temperatur. Wykorzystuje się je w przypadku produktów mrożonych, np. jako etykiety mięs czy innych wyrobów spożywczych. Są odporne na działanie mrozu i wilgoci.
Etykiety samoprzylepne na roli.

Etykiety samoprzylepne umieszcza się na roli. W ten sposób możliwe jest ich łatwe aplikowanie. Gotowe rolki można umieścić m.in. na specjalnych aplikatorach, ręcznych lub automatycznych. Takie akcesoria ułatwiają pracę i pozawalają na jej przyspieszenie. Na rolkach umieszcza się powtarzalne egzemplarze etykiet samoprzylepnych, często nawet kilka tysięcy sztuk.
Gdzie nas znajdziesz

Zapraszamy do naszej
drukarni w Warszawie

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

Zobacz co możemy
dla Ciebie zrobić!

Używamy ciasteczek
Dowiedz się więcej o naszej Polityce prywatności.